Dela nyhet
Matchinfo
14 feb, 09:47 0 kommentarer

Hej!
Lite ny info från oss coacher:
- Sammandraget i Onsala den 5 mars är inställt för oss tyvärr. Vi fick inte plats pga att arrangemanget var fullt (det var svaret jag fick när jag anmälde).
- Nytt sammandrag: 19 mars i Ale. Jag skickar ut kallelse.
- Sedan tidigare vet ni att det är matcher för oss på hemmaplan i Gothia arena lördagen den 29 april. Vi behöver då bemanna sekretariatet (som sist). Vi har dessutom caféet på söndagen - så kryssa hela den helgen redan nu! Kallelse kommer.
- Angående matcher i Länghem den 25 februari (har fortfarande inte fått spelschema, det kommer nog i dagarna): samma dag har klubben sin sk Föreningsdag. Det innebär att sponsorerna bjuder på fritt inträde för hela familjen (syskon, föräldrar) till dam- och herrmatcherna som spelas den dagen. I halvtid på dammatchen (med start 14.00) kommer vi tillsammans med övriga flicklag presenteras på planen. Vid herrmatchen kl 17, presenteras alla pojklag. Liknande arrangerades förra året, om ni minns. Jag har därför önskat att vi ska få spela så tidiga matcher som möjligt i Länghem, så att vi hinner hem i tid. Hoppas att alla kan komma även på detta! Det blir en heldag med basket med andra ord... Planera för lunch 😉
- Kan ditt företag stötta klubben genom att köpa ett sponsorpaket inför Föreningsdagen den 25 februari? Jag lägger ut separat info om detta.
Hör av er vid frågor! Glöm inte att alla träningar för oss är inställda nu på lovet. Vi ses nästa tisdag.
nylundsofia5@gmail.com
Kommentarer